O nas

Niepubliczne przedszkole „Szkrabki” powstało z inicjatywy Fundacji „Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe” i jest jej pierwszą placówką oświatową.

Przedszkole mieści się w pomieszczeniach pozyskanych dzięki strategicznej współpracy z funduszem Griffin Real Estate – właścicielem budynku przy ul. J. Rosoła 10. Dzięki zawartej wieloletniej umowie w kolejnych latach będziemy przejmować następne części budynku, gdzie będą funkcjonowały szkoła podstawowa i gimnazjum.

Fundacja „Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe” (Fundacja ETO) swoim działaniem chce nawiązać do dobrych tradycji warszawskiej społeczności ewangelickiej, która w przeszłości, dbając o właściwe wychowanie i edukację dzieci i młodzieży, prowadziła znamienite szkoły. Głównym celem i zadaniem Fundacji jest założenie i poprowadzenie przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, a docelowo także liceum.

W naszym przedszkolu staramy się, by rozwój dziecka był jak najbardziej wszechstronny. Kładziemy szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności matematycznych, uzdolnień muzycznych, językowych oraz ruchowych. Podstawą w kształtowaniu powyższych umiejętności jest kierowanie się w naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej wartościami chrześcijańskimi oraz zaszczepianie ich w dzieciach.Zapraszamy do zapoznania się z szerszą informacją o naszych zamierzeniach, programie i celach na stronie Fundacji ETO.

Podstawowe informacje o naszym przedszkolu „Szkrabki”:

OKOLICA PRZEDSZKOLA
Przedszkole mieści się na Kabatach, w pobliżu końcowej stacji metra. W bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola znajduje się zespół pałacowo-parkowy – Park Natoliński.

Przy przedszkolu znajduje się bezpieczny plac zabaw o powierzchni około 600 m2, ze zjeżdżalniami i torem przeszkód, zabawkami na sprężynkach, huśtawkami, piaskownicą i ławeczkami. Urządzenia te stwarzają doskonałe warunki do gier i zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami więcej … 

WARUNKI LOKALOWE
Przedszkole mieści się w pomieszczeniach pozyskanych dzięki strategicznej współpracy z funduszem Griffin Real Estate – właścicielem budynku przy ul. J. Rosoła 10. Dzięki zawartej wieloletniej umowie w kolejnych latach będziemy przejmować następne części budynku, gdzie będą funkcjonowały szkoła podstawowa i gimnazjum. Przedszkole mieści się w wydzielonej wschodniej części budynku na powierzchni 700 m2.  więcej … 

GODZINY PRACY
Czas pracy przedszkola jest dostosowany do godzin pracy Rodziców naszych Szkrabków.
Przedszkole przyjmuje dzieci od poniedziałku do piątku, od godziny 7:30 i zapewnia opiekę do godziny 18:00 więcej …  

NASZA KADRA
Nasi nauczyciele to osoby, dla których praca jest pasją, ciągle doskonalący się zarówno poprzez studia podyplomowe jak i warsztaty. Wszyscy wychowawcy posiadają pełne kwalifikacje do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym.
Wszyscy przeszli coroczne przypominające szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.
Przedszkole stara się prowadzić politykę kadrową, mającą na celu długofalową współpracę z nauczycielami. więcej …

DOKUMENTY
Prosimy o zapoznanie się z dokumentami obowiązującymi w naszym przedszkolu
więcej 

ZAPISY
zapisy do przedszkola 2015/2016