Szkrabki youtube Szkrabki google plus

POLA NADZIEI

Nasze Przedszkole i Szkoła zaangażowały się w akcję na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne, która ma na celu szerzenie idei hospicyjnej w społecznościach lokalnych. „Pola Nadziei” to coroczna kampania edukacyjno-charytatywna na rzecz opieki paliatywnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami.

Nasz udział w akcji rozpoczniemy od zbiórki finansowej na pozyskanie cebulek żonkili, które razem z dziećmi zasadzimy na terenie Zespołu Placówek Oświatowych Fundacji ETO. Żonkile będzie można nabyć w kwietniu. Przez cały rok będziemy również prowadzili szereg akcji (pieczenie pierniczków na Boże Narodzenie, warsztaty rękodzieła, upominki dla Pacjentów), z których dochód zostanie przekazany na Fundację Hospicjum Onkologiczne. O pozostałych terminach i szczegółach konkretnych wydarzeń, będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Pierwszymi wydarzeniami będą:

1. Zbiórka finansowa na zakup cebulek żonkili.

Potrwa od dzisiaj (11 października) do 18 października (środa). W sekretariacie przedszkola znajduje się puszka, do której możecie Państwo wrzucać dowolne datki na zakup cebulek. Cebulki będziemy sadzić do końca października. Żonkile będzie można nabyć w kwietniu.

2. Warsztaty rękodzielnicze - robimy koszyki ze sznurka!

28 października (sobota) o godzinie 11:00 w naszych placówkach odbędą się warsztaty rękodzielnicze. Koszt warsztatów to 30 zł. Całkowity dochód z warsztatów zostanie przekazany na Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Warunki uczestnictwa w warsztatach:

- na warsztaty przynosimy szydełko nr 7 (do kupienia w każdej pasmanterii),

- zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:sekretariat@szkrabki.pl. W mailu zwrotnym otrzymacie Państwo informacje na temat wpłaty, która jest warunkiem uczestnictwa w warsztatach,

- jeżeli, ktoś z Państwa jest zainteresowany zakupem konkretnego koloru sznurka, w mailu prosimy podać wybrany kolor (wzornik w załączniku),

- rezerwacja miejsca i nieobecność na warsztatach skutkuje przekazaniem wpłaconej kwoty na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA - decyduje kolejność zgłoszeń