Szkrabki youtube Szkrabki google plus

O nas

Niepubliczne przedszkole „Szkrabki” powstało z inicjatywy Fundacji „Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe” i jest jej pierwszą placówką oświatową.

Fundacja „Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe” (Fundacja ETO) swoim działaniem chce nawiązać do dobrych tradycji warszawskiej społeczności ewangelickiej, która w przeszłości, dbając o właściwe wychowanie i edukację dzieci i młodzieży, prowadziła znamienite szkoły. Głównym celem i zadaniem Fundacji jest założenie i poprowadzenie przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, a docelowo także liceum.

W naszym przedszkolu staramy się, by rozwój dziecka był jak najbardziej wszechstronny. Kładziemy szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności matematycznych, uzdolnień muzycznych, językowych oraz ruchowych. Podstawą w kształtowaniu powyższych umiejętności jest kierowanie się w naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej wartościami chrześcijańskimi oraz zaszczepianie ich w dzieciach. Zapraszamy do zapoznania się z szerszą informacją o naszych zamierzeniach, programie i celach na stronie Fundacji ETO.

Podstawowe informacje o naszym przedszkolu „Szkrabki”:

OKOLICA PRZEDSZKOLA

Przedszkole mieści się na Kabatach, w pobliżu końcowej stacji metra. W bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola znajduje się zespół pałacowo-parkowy – Park Natoliński.

Przy przedszkolu znajdują się trzy bezpieczne place zabaw (największy z nich o powierzchni około 600 m2) ze zjeżdżalniami, torem przeszkód, zabawkami na sprężynkach, huśtawkami, piaskownicą i ławeczkami. Urządzenia te stwarzają doskonałe warunki do gier i zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami.

CZYTAJ WIĘCEJ

WARUNKI LOKALOWE

Przedszkole mieści się w pomieszczeniach pozyskanych dzięki strategicznej współpracy z funduszem Griffin Real Estate – właścicielem budynku przy ul. J. Rosoła 10. Dzięki zawartej wieloletniej umowie w kolejnych latach będziemy przejmować następne części budynku. Już teraz w jednej z nich działa Szkoła Podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego, a w przyszłości powstanie również gimnazjum. Przedszkole mieści się w wydzielonej wschodniej części budynku na powierzchni 700 m2.

CZYTAJ WIĘCEJ

MEDIA O NAS

Na rożnych portalach ukazały się artykuły omawiające wyniki badań zrobione przez TNS OBOP na zlecenie Fundacji ETO.
Sondaż przeprowadzono na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat, obejmująca 1001 wywiadów w dniach 12-15 kwietnia 2013 roku. Miał na celu zdefiniowanie oczekiwań rodziców w stosunku do placówek przedszkolnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Zobacz również

Nasza kadra

Ewa Janus - metodyk i pedagog

Ewa Janus - metodyk i pedagog

Doskonale pamiętam, jakie to trudne, skomplikowane i pełne wyzwań zadanie – być dzieckiem. Uparcie szukam wielu stron i perspektyw tej samej sytuacji, bo ludzie przecież tak pięknie się od siebie różnią. Staram się przewidywać, w ...