Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Agata Cichańska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

Aktualnie na urlopie macierzyńskim.

W pracy z dziećmi najwspanialsze jest to, że nic dwa razy się nie zdarza, a każdy nowy dzień niesie ze sobą kolejne wyzwania. Sprawia mi ogromną satysfakcję przeżywanie tych chwil z moimi wychowankami. Pierwsze kroki, pierwsza napisana litera, pierwsza samodzielnie zrobiona kanapka – jest mnóstwo powodów do radości!

Dzieci są także wspaniałymi nauczycielami. Uczą umiejętności cieszenia się małymi rzeczami, godzenia się i zapominania o wzajemnej niechęci, spontaniczności, szczerości,  akceptowania siebie. Staram się uczyć możliwie najintensywniej! W zamian próbuję pokazywać dziecku świat i dawać swobodę wyboru w myśl maksymy: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Usamodzielniam, by wierzyło w siebie – nie tylko w zakresie czynności samoobsługowych, ale także (a może przede wszystkim!) w myśleniu i działaniu.

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej. W moim warsztacie pracy dominują zabawy muzyczno-ruchowe, bo sama jestem trochę jak dziecko – nie mogę usiedzieć w miejscu – więc razem z dziećmi śpiewamy, tańczymy, gramy na gitarze i turlamy się po dywanie. Od tego jest dzieciństwo!

Prywatnie jestem zakochana w przyjaciołach, rodzinie,  zumbie, muzyce, podróżach, książkach, wylegiwaniu się w łóżku, pizzy… w zasadzie to w życiu, po prostu :)

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Michalina Borkowska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Michalina Borkowska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Spędzanie czasu z dziećmi daje mi mnóstwo uśmiechu każdego dnia. Uwielbiam dziecięcą naturalność i niczym nieskrępowaną radość. Ich błysk w oczach i ciekawość otaczającym światem. Dlatego w pracy z najmłodszymi staram się rozwijać i pielęgnować ...