Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Agnieszka Potok – nauczyciel wychowania fizycznego z elementami SI

Kadra

Sport towarzyszył mi w życiu od zawsze. Od szkoły podstawowej trenowałam koszykówkę, piłkę ręczną, taniec towarzyski, jeździłam na nartach, w liceum trafiłam do harcerskiej drużyny żeglarskiej i zakochałam się w żaglach. Jednak to Aikido stało się niespodziewanie pasją mojego życia, sposobem na nie, drogą i motywacją do rozwoju. Dzięki treningom odkryłam, że sprawia mi przyjemność praca z dziećmi, skończyłam studia pedagogiczne ze specjalnością wychowanie fizyczne i dalej kształcę się w tym kierunku.

Jednocześnie zaczęłam odkrywać w sobie nieznane dotąd możliwości i sposoby łączenia dawnych pasji z nowymi doświadczeniami. Stąd narodził się pomysł na terapię tańcem i ruchem, choreoterapię, integrację sensoryczną czy choćby naukę jazdy na snowboardzie. Ostatnio dołączyła do nich także terapia Gestalt, której założenia są mi bardzo bliskie. Aikido samo w sobie ma ogromny potencjał wychowawczy i rozwojowy, dlatego ciągle szukam dróg, w których mogłabym łączyć pracę na macie z szeroko pojętym rozwojem człowieka. 

Jestem z natury optymistką, lubię nowe projekty, pomysły, wyzwania. Fascynuje mnie wszystko, co niesie w sobie wolność i otwartość. Lubię ludzi, szalenie mnie  ciekawią. Cieszą mnie nowe możliwości, ale przede wszystkim czerpię radość z rozwoju, zarówno swojego jak i innych. Wysoko cenię w ludziach dążenie do własnego rozwoju, ciekawość świata, życzliwość dla innych, otwartość i staram się to przekazywać swoim małym i dużym podopiecznym. Wierzę w zdrowy rozsądek i że raz uczynione dobro zawsze powraca. Śmiało mogę powiedzieć, że kocham to co robię i nie zamieniłabym tego na żaden inny zawód, chociaż czasem, jak każdy nauczyciel, miewam chwile zwątpienia. Ale czymże one są wobec uśmiechu kogoś, komu po długiej pracy udało się zrobić to, co wcześniej uważał za nieosiągalne?

Ukończyłam Wydział Pedagogiki WSP TWP w Warszawie na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza z wychowaniem fizycznym. Jestem instruktorem Aikido (jako jedna z dwóch kobiet w Polsce posiadam stopień mistrzowski 5 dan), wychowawcą, terapeutką integracji sensorycznej. Na co dzień odpowiadam za pracę szkoleniową, pedagogiczną i wychowawczą z dziećmi i młodzieżą w Centrum Aikido Aikikai w Warszawie oraz działania Fundacji KAGI.  Prowadzę zajęcia w grupach treningowych (w tym autorski projekt Aikido dla Pań) szkolę instruktorów, tworzę projekty wychowawcze i treningowe.

Nałogowo czytam książki, sporo podróżuję (również zawodowo), często patrzę na świat przez obiektyw aparatu. Pasjami bloguję i piszę bajki :) Kiedy świat wydaje się nieprzyjazny myślę, że "wszystkie drogi świata prowadzą do serca Wojownika".

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Marta Żurawska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Marta Żurawska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

W swojej pracy staram się rozbudzać w dzieciach ciekawość otaczającym nas światem. W tym celu najczęściej wykorzystuję metody aktywizujące oraz prowadzę projekty. Dzięki temu, dzieci uczą się samodzielnego dochodzenia do wiedzy oraz odpowiedzialności za wykonywane działania ...