Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Anna Idzikowska-Guzy – logopeda

Kadra

"Mowa i zabawa są umiejętnościami dziecka budującymi jego intelekt. Rozwijają się równolegle dzięki aktywności własnej dziecka, ale bez świadomej stymulacji środowiska nie będą mogły osiągnąć swej pełni."

Podstawową formą aktywności dziecka jest zabawa. To dzięki niej cały proces nauczania jest przyjemniejszy i ciekawszy. Kiedyś moja córką powiedziała: „Mamo zazdroszczę Ci twojej pracy. Dlaczego? Bo Ty cały dzień bawisz się z dziećmi i grasz w różne gry.” Tak, to prawda. Staram się aby na moich zajęciach jak najwięcej było zabawy, bo dobrze zaplanowana i zorganizowana zabawa spełnia również funkcję terapeutyczną. Podczas terapii zabawa stwarza okazję do przyswojenia nowych słów, określeń, pojęć, doskonali mowę, uczy prawidłowej komunikacji. Powoduje, że dziecko łatwiej znosi trudności wynikające z potrzeb systematycznych ćwiczeń, a także dzięki niej chętnie bierze udział w zajęciach.

Zabawa pomaga dziecku nie tylko poznać znaczenie, ale także tworzy sytuację wyobrażeniową, która pozwala uczyć się reguł. Podporządkowanie się im i zrozumienie ich pomaga nie tylko w nauce systemu językowego, ale ma ogromne znaczenie w życiu społecznym dziecka. Zabawy te mogą sprawiać wrażenie banalnych, jednak są one najlepszym sposobem dla zapewnienia pełnego i harmonijnego rozwoju dziecka.

Ukończyłam Podyplomowe Studia Logopedii i Pragmatyki Komunikacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie a także Podyplomowe Studia Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją Oligofrenopedagogika. Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Bilateralnej. Zajmuję się również diagnozą i terapią Centralnych Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego. Jestem certyfikowanym terapeutą Indywidualnej Symulacji Słuchu Johansena, a także Certyfikowanym Providerem Aktywnego Treningu Słuchowego metodą Neuroflow®. Prywatnie jestem Mamą, która uwielbia podróże, góry i nowe wyzwania.

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Agnieszka Potok – nauczyciel wychowania fizycznego z elementami SI

Agnieszka Potok – nauczyciel wychowania fizycznego z elementami SI

Wysoko cenię w ludziach dążenie do własnego rozwoju, ciekawość świata, życzliwość dla innych, otwartość i staram się to przekazywać swoim małym i dużym podopiecznym. Wierzę w zdrowy rozsądek i że raz uczynione dobro zawsze powraca ...