Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Anna Pająk - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

Praca w zawodzie sprawia mi ogromną radość i przynosi dużo satysfakcji. Czas spędzony z dziećmi jest dla mnie niezwykłym czasem, w którym mogę obserwować rozwój małego człowieka, wspierać go w poznawaniu świata oraz pomagać mu budować odpowiedni system wartości, który będzie mu pomocny w dorosłym, czekającym go świecie. Widząc nawet najmniejsze postępy moich podopiecznych, rozpiera mnie ogromna duma. Niezmiernie ważne jest, by w pierwszych latach życia dziecka pozwolić mu na wszechstronny rozwój, pielęgnowanie pasji i zainteresowań. Szczególną uwagę zwracam na indywidualne podejście do każdego dziecka i zaspokojenie potrzeb każdego wychowanka. 

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim zasadą bezpieczeństwa i zaufania, którą staram się wprowadzić w relacje z dzieckiem. Pragnę być dla dziecka drogowskazem, osobą, która umożliwi mu rozwój naturalnej ciekawości świata. Dążę do tego, by dziecko nie straciło swojej kreatywności i indywidualności. Codziennie staram się przekazywać dzieciom schemat funkcjonowania świata, w sposób najbardziej dostosowany do ich rozwoju. Uważam, że dziecko najlepiej uczy się podczas zabawy. Dzieci są doskonałymi obserwatorami, dlatego najważniejsze, by uczyć ich swoją własną postawą. 

Dzieci w swym działaniu są niezwykle szczere, naturalne, spontaniczne - każdego dnia staram się tego od nich uczyć. Uważam, że my jako nauczyciele nie jesteśmy tylko po to by uczyć dzieci, ale po to by czerpać od nich dziecięcą radość, codzienny uśmiech, otwartość na świat. Ważne jest dla mnie wspieranie dziecka w codziennych sytuacjach, okazywanie zrozumienia, szacunku. Pragnę być dla nich towarzyszem podróży przez wspaniały okres dzieciństwa.

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Halina Mierzejewska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Halina Mierzejewska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Aktualnie na urlopie wychowawczym.

W kontakcie z dziećmi najważniejsze jest dla mnie tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której mogą czuć się swobodnie i naturalnie. Zależy mi na budowaniu przyjaznej atmosfery w grupie opartej na szacunku i ...