Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Dagmara Dziewińska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

Ważne jest dla mnie, aby w mojej grupie dzieci czuły się bezpiecznie, jak w domu. Dbam o dobre relacje między rówieśnikami, poprzez swoje zachowanie uczę ich wartości, które są najważniejsze w życiu: szacunku do siebie i innych ludzi, dobra i piękna. Uczę dzieci  poprzez doświadczenia. Eksperymenty pobudzają naturalną ciekawość, dają mnóstwo radości (nie tylko dzieciom). Wspólne eksperymentowanie to doskonała zabawa, a jednocześnie nauka w łatwy i przyjemny sposób.

W swojej pracy wykorzystuje również elementy planu daltońskiego. Samodzielność w planie daltońskim oznacza, że dzieci same rozwiązują problemy, same wykonują zadania i poszukują właściwych rozwiązań. Taka praca bardzo dobrze działa na motywację. Dzieci z chęcią podejmują działania wymagające ich aktywności. Dzięki wspieraniu samodzielności uczą się obchodzić z własnymi możliwościami. Uczą się także refleksji nad własnymi działaniami, przez co doskonalą umiejętność rozwiązywania problemów w sposób samodzielny lub we współpracy z innymi. W edukacji moich małych podopiecznych wykorzystuje również metodę prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”. Celem tej metody jest wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci poprzez wtopienie edukacji matematycznej w działania, w codzienne aktywności. W edukacji matematycznej dzieci w wieku przedszkolnym najważniejsze są osobiste doświadczenia. To one stanowią podwalinę, z której dziecko tworzy pojęcia i umiejętności. Zamiast więc sadzać dziecko przed sobą i tłumaczyć mu bądź opowiadać – pozwólmy dzieciom działać i doświadczać.

Po pracy robię to, co w pracy – wychowuję swoje dzieci. Jestem mamą trzech dziewczynek, Martynki, Patrycji i Majki. Staram się, aby moje córki były szczęśliwe, znały swoją wartość, były samodzielne, aby wiedziały, co to szacunek i przyjaźń. Dla mnie samej są to wartości bardzo ważne w życiu. Cenie sobie czas wolny, czas tylko dla siebie, uważam, że każdy powinien mieć „kawałek” swojej własnej przestrzeni. Potrafię zostawić rodzinę i wyjechać na kilka dni. Uwielbiam podróżować, lubię aktywność fizyczną, (rower, narty, fitness, spacery po lesie, taniec), raczej nie siedzę w miejscu. Jestem spontaniczna, nie boję się nowych wyzwań, lubię zdobywać nowe doświadczenia, wtedy czuję, że żyję i że mogę wszystko. Uwielbiam czytać (biografie, powieści, kryminały, książki podróżnicze), moja domowa biblioteczka jest już pokaźnych rozmiarów.

Doświadczenie zawodowe zbierałam w przedszkolach i klubikach. Ukończyłam studia licencjackie o specjalności wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie, odbyłam dużo kursów doszkalających, min. Plan daltoński i „Dziecięca matematyka”. 

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Jacek Binkowski - logopeda

Jacek Binkowski - logopeda

Ukończyłem studia licencjackie i magisterskie na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Dalej kształcę się i rozwijam w tym kierunku, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach.

Z dziećmi pracuję już od kilku lat i ...