Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Ewa Janus - metodyk i pedagog

Kadra

Skończyłam studia pedagogiczne (pedagogika wczesnoszkolna i pedagogika przedszkolna), terapię pedagogiczną ze wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka oraz studia filozoficzne (ze specjalnością historia filozofii), jak również wiele specjalistycznych kursów i szkoleń. I z pewnością nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii.

Mimo to (a może właśnie dlatego) uważam, że moim największym atutem w pracy nauczyciela jest dobra pamięć. Doskonale pamiętam, jakie to trudne, skomplikowane i pełne wyzwań zadanie – być dzieckiem. Uparcie szukam wielu stron i perspektyw tej samej sytuacji, bo ludzie przecież tak pięknie się od siebie różnią. Staram się przewidywać, w jaki sposób moje działania edukacyjne czy wychowawcze mogą wpłynąć na to, jakim uczniem, pracownikiem, partnerem czy rodzicem będzie dziecko za kilka czy kilkanaście lat. Jestem wielką zwolenniczką metod aktywizujących i indywidualizujących w edukacji. Dlatego też jest mi bardzo bliska Koncepcja Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera i Metoda Planu Daltońskiego oraz wszelkie metody akcentujące holistyczny rozwój dziecka, przede wszystkim zaś te podkreślające znaczenie rozwoju ruchowego.

Od czasów dzieciństwa czytam nawet etykietki na słoikach, wolę jednak reportaże, komiksy i rosyjską literaturę. Jestem fanką piłki nożnej i od lat wierną kibicką tej samej drużyny. Dużo jeżdżę rowerem, bo świat z tej perspektywy wygląda nieco inaczej. Jestem przekonana, że to muzyka jest językiem wszechświata i staram się zaszczepić to dzieciom. 

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Paula Lesińska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Paula Lesińska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu". Tymi słowami filozofa Roberta Fulghuma kieruję się w swojej pracy zawodowej. Dzieci są dla mnie bardzo ważne. Wierzę, że zapewnienie im bezpieczeństwa we wczesnym etapie nauczania jest ...