Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Halina Mierzejewska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

Należę do osób, dla których praca z drugim człowiekiem niezależnie od wieku to niepowtarzalne doświadczenie i przygoda. Inspirująca jest dla mnie odmienność ludzi, historia pochodzenia, różnorodny charakter, tempo przyswajania wiedzy oraz proces socjalizacji.

Ukończyłam pedagogikę oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. W kontakcie z dziećmi najważniejsze jest dla mnie tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której mogą czuć się swobodnie i naturalnie. Zależy mi na budowaniu przyjaznej atmosfery w grupie opartej na szacunku i wzajemnym wsparciu. Tylko w stabilnych i spokojnych warunkach dziecko może rozwijać adekwatne poczucie własnej wartości. Oprócz dbania o sferę emocjonalną, istotnym dla mnie elementem pracy nauczyciela jest nauka samodzielności i budowanie poczucia sprawczości. Uważam, że stwarzanie odpowiednich warunków dziecku do nauki, próbowania i zmagania się z własnymi trudnościami, towarzyszenie w codziennych zadaniach i obowiązkach, przybliża dzieci do bycia odpowiedzialnymi dorosłymi. Staram się nieustannie o tym pamiętać, aby moi podopieczni nabywali takie umiejętności każdego dnia.

W wolnych chwilach cenie sobie wyprawy rowerowe i dobry film.

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Aleksandra Kowalska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Aleksandra Kowalska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

W dzieciństwie moje koleżanki marzyły o karierze piosenkarek czy aktorek. Ja odkąd pamiętam - chciałam zostać nauczycielką. Spełniłam swoje marzenie i mam to szczęście, że teraz stanowi codzienną pracę. Staram się przede wszystkim nawiązać serdeczny kontakt z ...