Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Halina Mierzejewska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

Należę do osób, dla których praca z drugim człowiekiem niezależnie od wieku to niepowtarzalne doświadczenie i przygoda. Inspirująca jest dla mnie odmienność ludzi, historia pochodzenia, różnorodny charakter, tempo przyswajania wiedzy oraz proces socjalizacji.

W kontakcie z dziećmi najważniejsze jest dla mnie tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której mogą czuć się swobodnie i naturalnie. Zależy mi na budowaniu przyjaznej atmosfery w grupie opartej na szacunku i wzajemnym wsparciu. Tylko w stabilnych i spokojnych warunkach dziecko może rozwijać adekwatne poczucie własnej wartości. Oprócz dbania o sferę emocjonalną, istotnym dla mnie elementem pracy nauczyciela jest nauka samodzielności i budowanie poczucia sprawczości. Uważam, że stwarzanie odpowiednich warunków dziecku do nauki, próbowania i zmagania się z własnymi trudnościami, towarzyszenie w codziennych zadaniach i obowiązkach, przybliża dzieci do bycia odpowiedzialnymi dorosłymi. Staram się nieustannie o tym pamiętać, aby moi podopieczni nabywali takie umiejętności każdego dnia.

W wolnych chwilach cenie sobie wyprawy rowerowe i dobry film.

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Katarzyna Winiarska-Uhlig - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Katarzyna Winiarska-Uhlig - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Zanim postanowiłam, że zostanę nauczycielką, skończyłam studia wyższe techniczne na Politechnice Ślaskiej w Katowicach. Moi rodzice, choć sami są nauczycielami, robili wszystko, żebym nie poszła w ich ślady. Ale, jak żartują moi znajomi, ja chyba ...