Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Iryna Sviderska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

W oparciu o wiedzę psychologiczno-pedagogiczną (mgr psychologii,KUL, studia podyplomowe z pedagogiki, ChAT), pięcioletnią praktykę w pracy z dziećmi i bagaż własnych doświadczeń uważam, że aby móc towarzyszyć dzieciom w przyswajaniu podstawowych wartości, należy być dla nich wzorem i autorytetem. A to dlatego, że najwięcej uczą się na przykładach - wtedy, gdy słowa przekształcają się w czyny. Zależy mi na tym, aby dzieci potrafiły być życzliwe dla siebie nawzajem oraz innych, umiały cieszyć się z osiągnięć, zarówno własnych, jak i cudzych, okazywały współczucie, radziły sobie z emocjami, były uczciwe, sumienne, bezinteresowne i odpowiedzialne za własne czyny.

Pracując z dziećmi pragnę w pełni wykorzystywać przyswojoną i ciągle poszerzaną wiedzę psychologiczną. Pomagam im w opanowaniu zdolności do samokontroli, budowaniu pozytywnego obrazu własnej osoby, kształtowaniu poczucia sprawstwa i godności. Uważam, że kluczem do owocnej współpracy z dziećmi jest uśmiech, umiejętność słuchania i podążania za nimi, a także umożliwianie im podejmowania działań i zachęcanie do przestrzegania ustalonych zasad.

Od dziecka byłam osobą bardzo wrażliwą na potrzeby innych, „bolała” mnie krzywda, niesprawiedliwość i fałsz, którą napotykałam wśród ludzi. Niesienie nawet drobnej pomocy sprawiało, że czułam się potrzebna i szczęśliwa. Nie przeszło mi to do dziś. Co więcej, pragnę zaszczepiać tę wrażliwość wśród moich młodszych przyjaciół. Zdaję sobie sprawę, że aby chcieć i móc pomagać innym, trzeba być w zgodzie z samym sobą.

Wszyscy rozpoczynamy życie z innych pozycji: w odmiennym środowisku, z różnymi drogowskazami, wyposażeni w indywidualne predyspozycje. Jestem przekonana, że każde dziecko, które zamieszkuję tę pustynię – powszechnie nazywaną społeczeństwem – jest ukrytą studnią! Naszym zadaniem jest pomóc mu przebić się przez warstwy niepowodzeń, rozczarowań, zranień, ograniczeń oraz oczekiwań innych. Wierze, że dzięki temu niejeden człowiek znajdzie schronienie w ich oazie :)

W czasie wolnym lubię słuchać muzyki, oddając się mojej pasji, którą jest haft krzyżykowy. Aktywnym sposobem na spędzenie wolnych chwil jest dla mnie jazda na rowerze oraz spacer w towarzystwie przyjaciół. Uwielbiam grać w siatkówkę i podróżować. 

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Anna Oreszczuk - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Anna Oreszczuk - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Przebywanie wśród dzieci sprawia mi nieustannie mnóstwo radości. Obcując z najmłodszymi staram się zawsze patrzeć na świat ich oczami, by lepiej rozumieć i przeżywać z nimi wszystkie smutki i radości. Cieszą mnie i napawają dumą ...