Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Joanna Włodek - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

W pracy nauczyciela i wychowawcy najistotniejsze jest dla mnie dobre przygotowanie dziecka do dorosłości. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż świat zmienia się nieustannie i trudno jest przewidzieć jak będzie wyglądał za 10 czy 15 lat. Istnieją jednak takie cechy i umiejętności, które warto pielęgnować w dziecku niezależnie od tego w jakiej rzeczywistości przyjdzie mu żyć. Moim zdaniem jest to adekwatna wiara we własne możliwości, odwaga w podążaniu za tym co dla niego ważne, radzenie sobie z trudnościami, umiejętność rozwiązywania problemów i zgodnego współdziałania z innymi. Poza tym zadaniem rodzica, czy nauczyciela jest  troszczyć się o dziecko w taki sposób, by rozwinęło cały swój naturalny potencjał i było po prostu szczęśliwym człowiekiem.

Przez ostatnie kilka lat pracowałam w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego na Pradze Północ oraz prowadziłam własną organizację pozarządową zajmującą się pomocą dzieciom i rodzinom ze środowisk marginalizowanych. Ukończyłam studia pedagogiczne na UW (specjalność: Opieka i Wychowanie, Praca Socjalna), Studium Metod Psychokorekcyjnych  i Studium Profilaktyki Uzależnień w Towarzystwie Psychoprofilaktycznym. Kończę Podyplomowe Studia Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, miłośniczką dobrej literatury (również tej dziecięcej) i muzyki Nicka Cave’a,.

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Elwira Wolska - gimnastyka, zumba

Elwira Wolska - gimnastyka, zumba

Pasjonatka tańca i wulkan energii.

Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością TANIEC, instruktor ZUMBA Fitness, Zumba Kids i Zumba Kids Jr., animator czasu wolnego. Absolwentka AWF Warszawa ze specjalizacją Fitness - nowoczesne formy gimnastyki. Posiada wieloletnie doświadczenie w ...