Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Jowita Sielska-Makulska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

Nauczyciel z pasją, twórcza dusza, miłośniczka gór oraz wspinaczki na ściance, a także Puszczy Białowieskiej, gdzie się urodziła. Satysfakcję przynoszą jej podróże oraz spotkania z ludźmi, jednak często szuka też ciszy w obecności z przyrodą. W wolnym czasie zajmuje się także ceramiką, ma doświadczenia warsztatowe pracy z dziećmi oraz dorosłymi.

Posiada wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi, również o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Już w czasach szkolnych była wolontariuszką na rodzinnych festynach i w świetlicy socjoterapeutycznej. Bliska jest jej filozofia Montessori, pedagogika korczakowska oraz terapia sztuką.

W pracy z dziećmi, co podkreśla, jest dla niej najważniejsze budowanie relacji pełnej zaufania oraz szacunku z dwóch stron. W wychowywaniu dzieci kieruje się przede wszystkim sercem oraz indywidualnym podejściem do każdego młodego człowieka. Rolę nauczyciela odbiera jako przewodnika, który wprowadza w świat edukacji, inspiruje do samodzielności oraz rozbudza ciekawość do wiedzy. Praca z dziećmi przynosi jej wiele satysfakcji, podkreśla również, jak cenna jest współpraca z rodzicami.

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunkach: pedagogika przedszkolna, wczesnoszkolna oraz korekcyjna. Ukończyła również studium policealne z architektury wnętrz, kurs I stopnia ceramiki oraz  toczenia na kole garncarskim. M.in. uczestniczyła też w rocznym kursie Pedagogiki Montessori, Porozumienia bez przemocy oraz Artterapii.

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Ewa Staromłyńska - nauczyciel gimnastyki

Ewa Staromłyńska - nauczyciel gimnastyki

Z wykształcenia jestem nauczycielem oraz fizjoterapeutą. Duże doświadczenie zdobyłam podczas pięcioletniej pracy z dziećmi, jako nauczyciel w przedszkolu. W poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie jestem fizjoterapeutą, rozwijam swój warsztat, wspierając rozwój ruchowy dzieci z różnymi zaburzeniami.