Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Katarzyna Benza - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kadra

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać - a zrozumiem i rozwinę skrzydła”. Podążając za myślą Konfucjusza codziennie dokładam wszelkich starań, aby odkrywać dziecięce potencjały i umożliwiać im wszechstronny, harmonijny rozwój. Razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem.

Pracę z dziećmi na stanowisku asystenta nauczyciela rozpoczęłam podczas ostatniego roku studiów. Przebywanie w towarzystwie dzieci oraz grona doświadczonych wychowawców pozwoliło mi spojrzeć na różne sprawy z pewnym dystansem. Zdobyłam doświadczenie, które pomaga mi rzetelnie wykonywać obowiązki nauczyciela. 

Moim celem jest stworzenie miejsca, gdzie dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka i wiarą w każde z nich. Dla swoich wychowanków staram się być nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem, który wysłucha, pomoże i przytuli. Dbam o to, by każde dziecko miało prawo do uśmiechu, samodzielności, wiary w siebie, do błędu i do sukcesu. 

Jestem przekonana, że dobroć rodzi dobroć, radość – radość, a entuzjazm, pasja zdobywania i przekazywania wiedzy rodzi podobne nastawienie u wychowanków, daje im szansę stać się dobrymi, pozytywnymi ludźmi, którzy z pasją będą zdobywać świat i przyjaciół. Może zostaną sportowcami, może aktorami, a może ekonomistami. Na wszelki wypadek uczymy się wszystkiego:)

Za co kocham swoją pracę? Za to, że nawet wtedy, kiedy mam kiepski humor nie sposób nie uśmiechnąć się, gdy patrzę na roześmiane buzie moich Szkrabów:)

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Agnieszka Bednarkiewicz-Sowińska – dyrektor zespołu placówek oświatowych

Agnieszka Bednarkiewicz-Sowińska – dyrektor zespołu placówek oświatowych

Prezes Zarządu Fundacji Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe. Absolwentka Wydziału Rolniczego SGGW, w ramach studiów podyplomowych ukończyła Pedagogikę, Informatykę dla nauczycieli, Matematykę,  Przygotowanie kadry do prowadzenia kształcenia na odległość (e-learning), oraz Zarządzanie Oświatą na UW. Pracowała jako nauczycielka ...