Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Małgorzata Sielczak - asystent nauczyciela

Kadra

Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym i opiekuńczo-wychowawczym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako pedagog, wychowawca, animatorka oraz edukatorka. Brałam udział w wielu warsztatach, kursach i szkoleniach. Interesuję się arteterapią (kończę szkolenie certyfikacyjne) oraz terapią pedagogiczną. Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami terapii pedagogicznej w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin w Warszawie. 

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z różnych grup wiekowych, młodzieżą oraz seniorami. Interesują mnie inicjatywy społeczne, edukacyjne i kulturalne, jak i związane z nimi innowacje, w szczególności oparte na sieciowaniu tychże sektorów. Cenię sobie interdyscyplinarność tych obszarów. Sympatyzuję z organizacjami pozarządowymi, z którymi byłam związana zawodowo przez parę ostatnich lat, jak i aktualnie, już w formie wolontariatu. Jestem osobą, dla której ważny jest samorozwój. Wychodzę z założenia, że każde nowe doświadczenie wpływa na mnie stymulująco, niesie ze sobą zarówno nowe perspektywy, jak i poszerza zakres umiejętności oraz rozumienia otaczającej rzeczywistości. W pracy z dziećmi i młodzieżą staram się czerpać z nauk Janusza Korczaka. Patrzeć na dziecko w sposób indywidualny, co daje możliwość zaobserwowania jego mocnych stron i opierania się na nich w jego dalszym rozwoju i wychowaniu, a także wsparcia w pozostałych obszarach. Istotnym jest dla mnie rozbudzanie w dziecku i kształtowanie postaw prospołecznych, wspieranie jego rozwoju emocjonalnego, jak również nauka samodzielności i współpracy opartej na wzajemnym rozumieniu swoich potrzeb i pomocy w ich wyrażaniu. Jednocześnie bliskie jest mi podejście Marii Montessori, która inspiruje mnie swoim postulatem wychowania naturalnego, twierdząc, że poznawanie i opanowywanie rzeczywistości otaczającej człowieka dokonuje się nie tylko poprzez intelekt, ale również emocje i instynkty. Jest to dla mnie szczególnie istotne, gdyż w pracy z dziećmi ufam także swojej intuicji. Dzięki takiemu podejściu łatwiej jest budować relacje z podopiecznymi i podtrzymywać zaufanie. W swojej pracy skupiam się na rozwoju potencjału dzieci, podążając za ich zainteresowaniami. 

Prywatnie interesuję się sztuką współczesną, filmem, coraz częściej sięgając do klasyków gatunku z lat 60-70, ale cenię sobie również współczesne kino europejskie, muzyką eksperymentalną, która łączy w sobie różne gatunki muzyczne, w tym moje ulubione - jazz i electronicę, fotografią - na ten moment analogową i polaroidem oraz designem i polskim wzornictwem. Na co dzień trenuję kickoboxing, lubię jeździć na rowerze i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. 

POPRZEDNIA STRONA

 

Zobacz również

Nasza kadra

Paulina Kurzawińska - psycholog

Paulina Kurzawińska - psycholog

Uwielbiam dziecięcą szczerość w okazywaniu emocji i spontaniczną zabawę, która w pełni  obrazuje naturę przedszkolaka. Podczas zajęć z dziećmi staram się zapewnić im przestrzeń na bycie sobą oraz poznaję ich zasoby, które stają się fundamentem ...