Szkrabki youtube Szkrabki google plus

Kiermasz Świąteczny

Charytatywny kiermasz świąteczny: grudzień 2018

Szanowni Państwo,

kolejny Charytatywny Kiermasz Świąteczny za nami. To był wieczór pełen dobra, wspaniałych emocji i ciepła. Dziękujemy za ogrom pracy, który włożyliście Państwo w przygotowanie tegorocznego Kiermaszu, w takcie którego zbieraliśmy środki na operacyjne leczenie Zosi Stablewskiej. Po raz kolejny efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! 
Udało nam się zebrać ponad 40.000 zł! Kwota zostanie ponownie przeliczona w banku podczas przekazywania środków na konto Zosi.  
Dziękujemy za przepiękne wyroby rękodzielnicze, przepyszne ciasta i ciepłe dania, dekoracje i wspólnie spędzony czas.  Za kreatywność, zaangażowanie i chęci! Dziękujemy za przekazanie przedmiotów na aukcję i loterię, a także za szczodrość okazaną zarówno w trakcie zbiórki, jak i licytacji. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w liczeniu pieniędzy. Dziękujemy za życzliwość i gorące serca.  

Mamy nadzieję, że świąteczna atmosfera i wyjątkowy nastrój będą towarzyszyć Państwu przynajmniej do końca tego roku! :) Dobro jest w nas i chcemy się nim dzielić! :) 

Zachęcamy do przeczytania relacji z naszego Kiermaszu.

Oraz do obejrzenia zdjęć na naszym profilu na FB.

DZIĘKUJEMY! 

Kadra i Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych Fundacji ETO 

Co roku Zespół Placówek Oświatowych Fundacji ETO organizuje Charytatywny Kiermasz Świąteczny, podczas którego można zrobić świąteczne zakupy, spędzić czas w przemiłej, rodzinnej atmosferze i jednocześnie pomóc potrzebujacym. W tym roku chcemy wspólnie pomóc Zosi Stablewskiej.

Zosia_Stablewska

Zosia Stablewska urodziła się w grudniu 2017 roku ze zrośniętym odbytem oraz poważną wadą lewej rączki - brak jeden kości przedramienia oraz brak kciuka. Już w pierwszych godzinach swojego życia zamiast leżeć u boku kochającej mamy, musiała zostać przetransportowana i poddana operacji w Warszawskim Instytucie Matki i Dziecka. Kolejną operację przeszła w czerwcu, jeszcze kolejną w październiku 2018r.

W Polsce refundowane są tylko wrodzone wady odbytu. Pozostałe leczenie zostało zaplanowane w Niemczech. We wrześniu Zosia po raz pierwszy odwiedziła klinikę w Hamburgu, gdzie lekarze zgodzili się jej pomóc. 

Dziś wiemy, że leczenie ręki Zosi to minimum trzy operacje w Hamburgu. Pierwsza z nich powinna odbyć się w drugiej połowie 2019 roku. Jej koszt szacowany jest na około 7000 euro. 

Już dziś Zosia jest przygotowywana do operacji. Na noc musi nosić specjalny stabilizator, który ma za zadanie rozciąganie kości. Dodatkowo trzy razy w tygodniu jest rehabilitowana. Koszty leczenia, rehabilitacji i dojazdów przewyższają możliwości jej mamy Karoliny, samotnej matki i nauczycielki nauczania początkowego w Warszawskiej szkole. 

Całe zaplanowane leczenie nie doprowadzi o pełnego wyleczenia Zosi, ale na pewno w znaczącym stopniu pozwoli jej na samodzielne życie.

Kiermasz odbędzie się już 8 grudnia 2018 r. w godzinach 16.00-19.00.

Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy również do odwiedzenia strony tegorocznego Kiermaszu

 


Charytatywny kiermasz świąteczny: grudzień 2017

Szanowni Państwo,

gorąco wszystkim dziękujemy za ogrom pracy, który włożyliście Państwo w przygotowanie tegorocznego Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, w takcie którego zbieraliśmy środki dla rodziny Państwa Lesikowskich z Bydgoszczy (podopiecznych Fundacji PROJAN). 

Efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! 

Wspólnie, w ciągu zaledwie 3 godzin, udało nam się zebrać 47.632,83 zł, 53,35 € i 0,31 $! Pobiliśmy rekord z tamtego roku!!! smiley  BRAWO! smiley GRATULACJE!!! smiley

Dziękujemy za przepyszne smakołyki, wypieki, ciepłe dania, piękne dekoracje i ozdoby, czas poświęcony na obsługę stoisk, Państwa pomysłowość, zaangażowanie i chęci! Dziękujemy za przekazanie przedmiotów na aukcję i loterię, a także za szczodrość okazaną zarówno w trakcie zbiórki, jak i licytacji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w liczeniu pieniędzy. 

Dziękujemy wszystkim, którzy motywowali, inspirowali i zachęcali do działania!

Jesteście Państwo niezastąpieni, a Wasza pomoc nieoceniona! Dobro wraca! smiley

Wspólnie z Państwem udało nam się stworzyć Kiermasz pełen serdecznej, rodzinnej atmosfery, a poprzez to wydarzenie - pomóc rodzinie Państwa Lesikowskich. 

Mamy nadzieję, że świąteczny nastrój i atmosfera pełna wzajemnej życzliwości będą towarzyszyć Państwu przez cały grudzień! smiley

Zachęcamy do przeczytania relacji z naszego Kiermaszu na ursynowskich stronach:

http://ursynow.tv/sa-wspaniali-podczas-kiermaszu-zebrali-ponad-43-000-zl-dla-krystiana/

http://www.haloursynow.pl/artykuly/wielki-kiermasz-dla-krystiana-swiateczna-licytacja,8780.htm?zdjecie=36793#36793

Oraz do obejrzenia zdjęć na naszym profilu na FB.

DZIĘKUJEMY! 

Ogromne podziękowania kierujemy również do wszystkich Partnerów, którzy wsparli Kiermasz:

ursynów    


 

Możemy już przedstawić oficjalny cel zbiórki, która zostanie przeprowadzona podczas tegorocznego Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego! smiley

W tym roku wesprzemy rodzinę Państwa Lesikowskich z Bydgoszczy, którzy wychowują synka chorego na czterokończynowe porażenie mózgowe i padaczkę. Krystian mieszka wraz ze swoimi rodzicami i babcią na drugim piętrze, co uniemożliwia mu choćby wychodzenie na spacery. Administracja budynku zgodziła się przekazać Państwu Lesikowskim mieszkanie na parterze, pod warunkiem, że przeprowadzą w nim remont. W tym roku zebrane fundusze przekażemy więc na remont mieszkania Państwa Lesikowskich, podopiecznych Fundacji Rodziny Waksmundzkich "PROJAN"!  smiley

Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się 2 grudnia 2017 r. w godzinach 16.00-19.00 na terenie naszych placówek! smiley

 


Charytatywny kiermasz świąteczny: grudzień 2016

Drodzy Państwo,

gorąco dziękujemy za Państwa pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, w trakcie którego zbieraliśmy środki na leczenie Kai Czerwińskiej. Efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwu, w ciągu zaledwie czterech godzin, udało się zebrać 36.970,87 zł (kwota zostanie ponownie przeliczona w banku, więc możliwe są minimalne odchylenia).

Dziękujemy wszystkim, którzy już od godziny 12.00 rozstawiali namioty i przygotowywali stanowiska, tym, którzy je dekorowali i przynieśli przygotowane przez siebie ozdoby, wypieki, ciepłe dania i napoje, tym, którzy przygotowali występy oraz tym, którzy pomogli nam w zbieraniu i liczeniu pieniędzy. Dziękujemy za przekazanie przedmiotów na aukcję i loterię, a także za szczodrość okazaną zarówno w trakcie zbiórki, jak i licytacji. Dziękujemy wszystkim, którzy motywowali, inspirowali i zachęcali do działania - w szczególności przedstawicielom grup, którzy koordynowali działania związane z organizacją poszczególnych stanowisk.

Wspólnie z Państwem udało nam się stworzyć Kiermasz pełen serdecznej, rodzinnej atmosfery, a poprzez to wydarzenie - pomóc Kai. Mamy nadzieję, że Dobro i Piękno będą towarzyszyć Państwu także w najbliższych tygodniach, a w szczególności w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Media o nas:

http://ursynow.pl/charytatywny-kiermasz-swiateczny-fundacji-eto/

http://www.haloursynow.pl/artykuly/swiatecznie-i-z-serca-ursynowski-kiermasz-dla-chor,6938.htm

http://ursynow.tv/moc-byla-z-nimi-swiateczny-kiermasz-dla-chorej-kai/

Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich partnerów, którzy wsparli Kiermasz. Dziękujemy:

                                                

 

 


 

Tegoroczny Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się 3 grudnia 2016 roku (sobota) w godzinach 16:00 – 20:00. Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza odbędzie się na dworze, pod namiotami umieszczonymi na terenie parkingu placówek Fundacji ETO, przy ul. J. Rosoła 10.

Kiermasz został objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów Miasta St. Warszawy. Wydarzenie otrzymało patronat medialny Ursynów.tv.

Tegoroczny cel

Środki zebrane podczas tegorocznego Kiermaszu przekażemy na leczenie Kai Czerwińskiej, 3 – letniej dziewczynki, cierpiącej na neuroblastomę. Kaja jest pod opieką Fundacji „Nasze Dzieci”, przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (Szpital w Międzylesiu). Rodzina Kai włączy się w miarę możliwości w przygotowanie Kiermaszu, a także będzie obecna podczas samego wydarzenia.

Co planujemy?

Część stanowisk kiermaszowych będzie umieszczona w namiocie głównym, pozostałe rozmieszczone zostaną na terenie całego parkingu. W tym roku scena znajdować się będzie vis a vis głównego wejścia do szkoły. W jednym z namiotów znajdować się będzie stoisko Loterii Charytatywnej. Szczegóły dotyczące loterii znajdują się poniżej. Ponadto na scenie odbędzie się aukcja przedmiotów wartościowych, występy klas drugich Szkoły Podstawowej im. S. B. Lindego, a także muzyka na żywo w wykonaniu profesjonalnych trębaczy, którzy stworzą niepowtarzalny, świąteczny klimat. Będzie też czas na niespodziankę dla dzieci przygotowaną przez Rodziców z przedszkola Szkrabki dla dzieci. Szczegółową mapkę rozmieszczenia poszczególnych stanowisk przekażemy Państwu wkrótce.

Stoiska kiermaszowe

Przewidujemy 11 stoisk kiermaszowych – 8 dla szkoły: (klasa 0a i 0b, klasa 1a, klasa 1b, klasa 1c, klasa 2a, klasa 2b, klasa 2c, klasa 3a i 3b) oraz 3 dla przedszkola (grupa ananasów i arbuzów, grupa mandarynek i nektarynek, grupa limonek, cytrynek i morelek). Jeśli jednak uważają Państwo, że stanowisk jest zbyt dużo/mało jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i propozycje.

Na stoiskach kiermaszowych chcielibyśmy aby sprzedawane były przedmioty wykonane przez dzieci wraz z nauczycielami, a także wszystko to, co tylko przyjdzie Państwu do głowy:) Placówki ETO zapewnią oznaczone miejsce pod namiotem dla każdej z grup przedszkolnych i klas szkolnych, stoły, a także dostęp do prądu. Wygląd stoiska, to jak będzie udekorowane (obrusy, lampki, itd.), a także zawartość, zależą od Państwa inwencji/możliwości/czasu/chęci zaangażowania się w przedsięwzięcie. Wszelkie szczegóły możecie Państwo ustalać z wychowawcami grup i klas. Również im prosimy zgłaszać zapotrzebowanie na dostęp do prądu (na przykład w przypadku konieczności podgrzewania potraw sprzedawanych na stoisku). W każdej grupie prosimy o wyznaczenie dwóch osób odpowiedzialnych za puszki z pieniędzmi. Osoby takie będziemy prosili do pozostanie po zakończeniu Kiermaszu i komisyjnego przeliczenia zebranych datków. Puszki, do których zbierane będą pieniądze dostarczy nam pani Agnieszka Hajkiewicz, osoba z rodziny Kai, z którą współpracujemy przy zbiórce. Zwracamy się z prośbą, aby przedstawiciele klas/grup zebrali informacje o chęciach zaangażowania się rodziców z ich klas/grup oraz o potrzebach stoisk i przekazali nam te informacje do 18 listopada.

Loteria

W tym roku za loterię odpowiedzialna jest pani Renata Bogusz ze szkoły podstawowej. (r.bogusz@linde.waw.pl). Przewidujemy 700 losów, każdy sprzedawany będzie za 5 zł. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przynoszenie fantów na loterię. Fanty można przekazywać wychowawcom klas do 18 listopada bieżącego roku. W załączeniu przesyłamy regulamin loterii.

Aukcja

W tym roku chcielibyśmy przygotować na aukcję przedmioty, które będą wyrażały określoną wartość, również dlatego, że zależy nam na jej dynamicznym charakterze. Ze swej strony postaramy się zapewnić przedmioty unikatowe, które, w naszej opinii, cieszyć się będą dużym powodzeniem podczas licytacji. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby się dołączyć do aukcji, zwracamy się z prośbą o przekazywanie przedmiotów do sekretariatu Przedszkola/Szkoły, do dnia 15 listopada.

Jak można pomóc?

Możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie  Zachęcamy do włączenia się w Charytatywny Kiermasz Świąteczny poprzez: przygotowanie dekoracji, przyniesienie przedmiotów na loterię lub aukcję, dostarczenie lampek choinkowych, obsługę stanowiska. To jednak nie wszystko w co można się zaangażować. Ze względu na to, że działamy własnymi siłami, przedsięwzięcie jest duże, a cel szczytny, poszukujemy również sponsorów, a także instytucji i firm, które mogłyby nam pomóc w organizacji kiermaszu (oświetlenie, wypożyczenie stołów, sceny wraz z oświetleniem i zadaszeniem, etc.). Być może ktoś z Państwa mógłby pomóc także w tym zakresie (na przykład poprzez przekazanie nam swojej propozycji lub osobisty kontakt z taką firmą). Każda propozycja jest mile widziana! Zachęcamy do współpracy!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! smiley

Zobacz również

Nasza kadra

Anna Oreszczuk - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Anna Oreszczuk - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Przebywanie wśród dzieci sprawia mi nieustannie mnóstwo radości. Obcując z najmłodszymi staram się zawsze patrzeć na świat ich oczami, by lepiej rozumieć i przeżywać z nimi wszystkie smutki i radości. Cieszą mnie i napawają dumą ...